پسا برجام!!

پنج‌شنبه 23 مهر 1394

سلام

از یک دوستی که دیروز بهم یاد داد چطوری از "وب تلگرام" استفاده کنم اول از همه تشکر می کنم.

بعد اینکه این متن که الان منتشر می کنم از طریق شبکه تلگرام برام آمد و متاسفانه نتوانستم منبعش را بیابم گویا در همین فضا یا اینستا گرام منتشر شده، ولی به هر حال حرف درستیه و با اجازه از صاحبش (در خلاصه سایت که در جستجوی گوگل می آورد اجازه داده اند ولی وقتی وصل می شی پیوندها می آید!!) منتشرش می کنم.

"یادداشت حجه الاسلام آقایی

بسم الله

من ازتصویب برجام ناراحت نیستم!

برجام ،مثل میدان مین گذاری شده ای است که ازحالا تا پانزده سال، جلوی ما قرارگرفته است. مذاکرات دوازده ساله ی ما درموضوع هسته ای، جنگی بود پرفراز ونشیب. دراین مرحله به یک میدان مین برخورده ایم که حرکت در آن به همراه خنثی سازی مینهای فنی وحقوقی وسیاسی ونظامی وامنیتی، کاری سخت ونفس گیراست. این که سهم تقصیرتخریبچی ها ورزمندگان دیپلماسی ما چقدر بوده است، تاریخ دقیق ترقضاوت خواهدکرد. این که نمایندگان مجلس ما از سر دل نگرانی از راءی آینده شان، پانزده دقیقه فقط برای یک طرح سرنوشت ساز، وقت گذاشتند، و یا از سر دغدغه ی گذر از برجام وتوجه به خطر نفوذ! بماند، این را هم مردم درآینده می فهمند.
اینها برای من مهم است! اما مهمتر از آن این است که از الان باید فکر خنثی سازی این مین ها باشیم، ما که از حرکت باز نمی ایستیم، ما که می فهمیم چالشهای بیرون از برجام وپسا برجام، بسیار مهمتر وخطیرتراست، ما که می دانیم خیلیها توی همین لایه های مدیریتی کشورمان، درصدد الگوسازی از برجام وتعمیم آن به عرصه های دیگر هستند.
دوستان! در میدان مین داد وفریاد نمی کنند، سروصدا نمی کنند!
باید نقشه را یادبگیری ونقاط مین کاشته شده را بخوانی، باید قیچی بصیرت وسیم چین فکربلند وبیان قوی وقلم نافذ را به دست بگیری! باید چشمت به اشاره فرمانده میدان باشد، تا جهت حرکت ونقطه ی مقصد را فراموش نکنی!
بله! یک جاهایی به بن بست می خوری، فرصت کم می آوری، دشمن فشارمی آورد، خطت لو می رود، باز هم باکی نیست، تازه اول عشق بازی است، حالا باید پیراهنت را دربیاوری، وداوطلب پریدن روی مین ها بشوی!! می بینی که بن بست نداری، راه باز است...سخت است...وقت گیر است .... زمان بر است...حرکت را کند می کند...اما راه بازاست....
من ازتصویب برجام ناراحت نیستم! از دورزدنها و نامرادیها و زیرقول زدنها ناراحت نیستم، چون برای خنثی سازی میادین مین، همراهان مومن، متدین، شجاع، دل کنده ازدنیا وکاربلد می خواهیم، حالا خیلی ها را بهتر شناختیم برای آینده راهمان! این دستاورد کمی نیست!
برجام با اصلاح یا بی اصلاح، برای دشمن عنود بدعهد فرقی نمی کرد . برای شیفتگان داخلی مان هم همینطور! اما آنجه مهم بود شناخت ما از نقشه ی میدان مین بود! حالا گزارش برجام را داریم.آنچه مهم بود بدانیم جه کسانی تا کجا هم عهدند! حالا تا حدزیادی فهمیدیم! حتی نقاط ضعف خودمان را هم فهمیدیم! فهمیدیم که برای این مسیر باید سناریوهای متعدد مواجهه داشته باشیم. قبول کنیم ما نداشتیم! فهم این نقطه ضعف هم دستاورد مهمی است.
من ازتصویب برجام ناراحت نیستم، چون توسط مجلس اصولگراها تصویب شد، وکسی نمی تواند بادوقطبی سازی های مصنوعی، ازاین پس مشکلات پنهان بی تدبیریهای اقتصادی را گردن اصولگرایان ودلواپسان بیاندازد!!!
من ازتصویب برجام خوشحالم، چون تازه آغاز دوران پیش بینی رهبر هوشمند وبصیرم مبنی برعهد شکنی آمریکاست!...
تصویب برجام، آغاز تنویر وروشن سازی راه آینده، برای توشه گیری جهت مبارزه با شیطان عظیم است. یاحسین
این دستاورد بزرگیست. .."


نظرات (1)
مینهای اصلی،دشمنای داخلی اند
پاسخ:
سلام دشمنان داخلی ! امان از دشمنان داخلی!
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.